सरकारलाई संसिदय समितिले सहकारी क्षेत्रलाई संकटग्रस्त घाेषणा गर्न निर्देशन

Uncategorized अर्थ कृषी मुख्य समाचार सहकारी समाचार

सहकारी क्षेत्र जटिल अवस्थामा पुगेकाे भन्दै आईतवार बसेकाे संघीय संसदकाे कृषी सहकारी तथा प्रकृतिक स्राेत समितिले सहकारी क्षेत्रलाई संकटग्रस्त घाेषणा गर्न सहकारलाई निर्देशन दिएकाे छ । सहकारी संस्थाहरु उत्पादनमुलक भन्दापनि बचत तथा ऋण काराेवारमै बढी केन्द्रीत हुने र सहकारीकाे मर्म बिपरित काम गरेकै कारण नेपालका सहकारी धरासयी बनेकाे हुदा अहिलेकाे अवस्था सिर्जना भएकाे समितिकाे सभापती आरजु राणाले बताउनु भयाे । साथै उहाँकाे भनाइ अनुसार कालाेधनकाे काराेवार गर्न सहकारी प्रयाेग भएकाे बताउनु भयाे ।

छलफलकै क्रममा सभापती आरजु राणाले सहकारी ऐनमा भएकाे कमजाेर व्यबस्थापनका कारण याे क्षेत्र जाेखिममा परेकाे र संसाेधनका लागी प्रधानमन्त्री समक्ष लिखित नाेट बुझाउने र याे क्षेत्रकाे सुधारका लागी आफु अग्रसर रहेकाे बताउनु भयाे ।

याे समितिमा भुमि व्यवस्था सहकारी तथा गरिबी निवारण मन्त्रालयका सचिब गाेकर्णमणि दुवाडीले सहकारी नियमनकाे बिषयमा संघ, प्रदेश र स्थानिय बिच स्पष्ट कानुन नभएकाले सहकारीमा यस्ता जटिल समस्य देखा परेकाे बताउनुभयाे ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *