देशभरका सहकारी संस्थाहरूलाई सदस्य पहिचान फारम (KYM) भराउन सहकारी विभागकाे निर्देशन

Uncategorized मुख्य समाचार विविध समाचार सहकारी गतिबिधी सहकारी समाचार

सहकारी विभागले देशभरी रहेका सहकारी संस्थाहरुलाई आफ्ना सदस्यहरुकाे सदस्य पहिचान फारम (KYM) फारम भराउन  निर्देशन दिएकाे छ । संस्थामा आवद्द आफना सम्पुर्ण सदस्यहरुकाे (KYM) फारम भरी अभिलेख व्यवस्थित गरी संस्थामा राख्न निर्देशन दिएकाे छ । सदस्यहरुकाे पहिचान गर्दा  सदस्यहरुकाे विस्तुत विवरण (KYM) फारम भर्नु पर्ने र साे काे नमुना सम्पति शुद्धीकरण निवारण सम्वन्घि सहकारी संघ  संस्थाहरुलाई  निर्देशन तेस्राे ( निर्देशन २०७४)  मा रहेकाे छ ।  साथै सहकारी विभागले सबै सहकारी संघ /संस्थाहरुकाे अनुगमन निरीक्षण गरी सबै सदस्यहरुकाे (KYM)  फारम भरे/ नभरेकाे समेत अनुगमन गर्ने जनाएकाे छ ।

सम्पति सुद्धिकरण ( मनि लाउण्डरिङ ) निवारण ऐन , २०६४ काे दफा ७ क, सम्पति सुद्धीकरण (मनी लाउण्डरिङ ) निवारण नियमावलि, २०७३ काे नियम ४ र ५ तथा सहकारी वभागवाट सम्पति शुद्धिकरण निवारण सम्वन्धी सहकारी संघ / संस्थाहरुलाई जारी गरेकाे ( तेस्राे संशाेधन सहित ) निर्देशन , २०७४ काे दफा ३ अनुसार सहकारी संघ /संस्थामा सदस्य हुने इच्छुक व्यत्तिकाे पहिचान तथा सम्पुष्टि गरेर मात्र सदस्य बनाउनु पर्ने व्यवस्था छ । साे निर्देशन सहमारी विभागका रजिष्ट्रार पिताम्बर घिमिरेले मंगलबार निर्देशन जारि गर्नु भएकाे हाे ।

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *